Logo DMB Records - BLACK

Premiera "Nierozerwalnej więzi"

02 grudnia, 2023

Wydany 2 grudnia singiel Wałowskiego pt. “Nierozerwalna Więź” zapowiedział debiutancką płytę artysty. Możemy oficjalnie ogłosić, że cały materiał ukaże się już w ten poniedziałek 18 grudnia

Wałowski spełnia marzenie z dzieciństwa i wydaje swój pierwszy album. Jego tytuł, tak samo jak opublikowanego kilkanaście dni temu utworu 27-latka, to “Nierozerwalna Więź”. Płyta składa się z 8 kompozycji, do których muzykę oraz teksty Wałowski napisał sam.

“Od początku mojej muzycznej przygody chciałem nagrać solowy album składający się z autorskich kompozycji. Cieszę się, że udało mi się to w końcu osiągnąć. Muzycznie album jest syntezą moich ulubionych klimatów i gatunków. Tytuł »Nierozerwalna Więź« ma dla mnie różne znaczenie. W oczywisty sposób nawiązuje do singla, ale zauważyłem, że motyw takiej więzi występuje też w innych tekstach na płycie. Poza tym z muzyką zawsze będzie mnie łączyć nierozerwalna więź, więc zdecydowałem, że tytuł pasuje idealnie” – przyznaje Wałowski.

Największą muzyczną inspiracją dla Wałowskiego jest John Mayer, więc nic dziwnego, że elementem wspólnym dla utworów są liczne gitarowe melodie.

“Gitara to dla mnie absolutnie najważniejszy instrument. Uwielbiam Johna Mayera za to, w jaki moim zdaniem sposób zredefiniował znaczenie gitary w muzyce. Od lat z powodzeniem pokazuje, że muzyka gitarowa nie ogranicza się tylko do ciężkich brzmień. Na »Nierozerwalnej Więzi« starałem się dokonać tego samego” – tłumaczy artysta.

Płyta Wałowskiego została nagrana w dwóch różnych studiach. Cztery utwory wyprodukował doświadczony realizator, Szymon Aleksander Piotrowski, który ma na koncie współpracę z takimi artystami jak m. in. Kaśka Sochacka czy KIWI. Kolejne cztery nagrania powstały we Wrocławiu pod czujnym okiem Jędrzeja Skiby, który jest nie tylko bardzo utalentowanym muzykiem i producentem, ale także finalistą 11. edycji “The Voice of Poland”.
 
Choć każdy utwór na albumie jest dla Wałowskiego bardzo ważny, to szczególnie znaczenie ma dla niego “Już Zawsze”, do którego powstał także teledysk.

“Pomysł na »Już Zawsze« narodził się dobrych kilka lat temu, bo jeszcze w trakcie studiów, podczas jednej z wielu podróży pociągiem do domu. Zawsze z wielką przyjemnością wracam do mojego rodzinnego miasteczka, Ozimka, stąd też tytuł utworu – »Już Zawsze«. Produkcję utworu powierzyłem Jędrzejowi Skibie, który wykonał rewelacyjną robotę, a efekt końcowy przerósł moje oczekiwania względem utworu” – mówi Wałowski.

Album Wałowskiego pt. “Nierozerwalna Więź” będzie dostępny od poniedziałku 18 grudnia na platformach streamingowych.

| Polecane NEWSY

W piątki leżę w wannie miniatura
Premiera "W piątki leżę w wannie"
Introwertyk & Klinii - Bajki (Cover Label)
Premiera "Bajki"
Adrian Dwornicki - Headspace (awatar)
Premiera "Headspace"

| Newsletter

  Social media

  Social media

  Kontakt

  © 2024 DMB Records. Wszelkie prawa zastrzeżone (all rights reserved)

  Projekt i wykonanie:

  © 2024 DMB Records. Wszelkie prawa zastrzeżone (all rights reserved)

  Projekt i wykonanie: