Logo DMB Records - BLACK

Adriatiq

MANAGER

Maria Honka

Adriatiq

AdriatiQ – pod tym pseudonimem ukrywa się Adrian Dwornicki, urodzony w Orwellowskim roku 1984, debiutant na rynku muzycznym, jednak mający muzykę we krwi od wielu lat. Od najmłodszych lat uzdolniony muzycznie (wokalnie). Swój warsztat wokalny budował zupełnie sam w zaciszu domowym, śpiewając utwory swoich ukochanych artystów i idoli, takich jak: Thomas Anders, Kim Wilde, Dieter Bohlen, Celine Dion, Bonnie Tyler i wielu innych. Kochający ponad wszystko, brzmienie lat 80-tych.

Jak do tej pory AdriatiQ ograniczał się tylko do śpiewania i nagrywania coverów, którymi dzieli się na swoim w serwisie YouTube, gdzie liczba nagrań zbliża się do magicznej liczby 450 coverów. Po tak ogromnym doświadczeniu muzycznym nadszedł czas na zaprezentowanie swoich możliwości wokalnych w autorskim materiale. Dokładnie 20 grudnia we współpracy z wytwórnią Delphy Records, swoją premierę miał debiutancki singiel zatytułowany Headspace (We Are Lost In This World). Muzyczne tło do debiutanckiego materiału stworzyła Zuzanna Ossowska (OS.SO). Tekst do utworu Headspace napisał AdriatiQ wspólnie z OS.SO, który powstał na podstawie wiersza AdriatiQ’a  zatytułowanego „Courage Time – Czas na odwagę”.

Bierzący rok 2023 będzie przełomowym w karierze AdriatiQ’a, ponieważ pracuje w tym momencie nad dwoma singlami i mini albumem, który będzie się składał z trzech nowych, autorskich piosenek, które utrzymane będą w stylistyce electro popu.

Adrian Dwornicki jest człowiekiem kultury w szerokim wymiarze i rozumieniu nie tylko w sferze muzycznej, ale i w sferze historii, organizując liczne wydarzenia w ramach idei Europejskich Dni Dziedzictwa w 2016 roku uzyskał wyróżnienie od Narodowego Instytutu Dziedzictwa za wkład w organizowanie różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w ramach EDD pod szyldem założonego w 2013 roku, Wortalu Otmuchowskie zabytki i osobliwości. Za swoją działalność odznaczony w 2019 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

| Klipy

| Newsy

Adriatiq w San Remo 7
Adriatiq wygrywa na festiwalu San Remo Senior
Triumf polskiego artysty na międzynarodowym konkursie wokalnym San Remo Senior: Adriatiq oczarował światową...
Adrian Dwornicki - Headspace (awatar)
Premiera "Headspace"
,,Jesteśmy zagubieni w tym świecie’’ to główne przesłanie piosenki Adriana - "Headspace". Wraz z ekipą...

| Wydawnictwa

Social media

Social media

Kontakt

© 2024 DMB Records. Wszelkie prawa zastrzeżone (all rights reserved)

Projekt i wykonanie:

© 2024 DMB Records. Wszelkie prawa zastrzeżone (all rights reserved)

Projekt i wykonanie: